Masz pytanie?
Teraz polecamy
_20[4].jpg

Biuro na Starej Sadybie

Cena:10400.00

Zachęta-sprzedane

Cena:0
Netto:0.00(Vat 23%)

nformacja nt „ZACHĘTY” w Krynicy Zdrój

 

  1. Budynek murowany bez podpiwniczenia, osadzony na skalistym zboczu góry Jasiennik w ekspozycji południowej, na działce o powierzchni  950 m2, w części zalesionej. Przy budynku może parkować trzy do czterech samochodów.  Z tyłu budynku, na zboczu znajduje się zadbany ogród w układzie trzech tarasów i odnowioną altaną rekreacyjną do której doprowadzono energię elektryczną.

Budynek pochodzi z 1932 roku i był w posiadaniu jednej rodziny do momentu sprzedaży, pełniąc funkcję pensjonatu do lat 70 - tych XX wieku. Później był budynkiem mieszkalnym, którego powierzchnia obmiarowa wynosi 280 m2.

Po zmianie właściciela został ponownie przystosowany do funkcji pensjonatu według koncepcji mini apartamentów – w liczbie pięciu i o różnej powierzchni i przeznaczeniu. W budynku, poza apartamentami, znajdują się dodatkowe pomieszczenia, takie jak; wspólna kuchnia, pomieszczenie techniczne, pomieszczenie biurowe oraz pomieszczenie magazyn-warsztat – dokładny opis poniżej w opisie poszczególnych kondygnacji.

Budynek został poddany gruntownemu remontowi (opis dalej poniżej) i został na nowo przystosowany do funkcji pensjonatowej w oparciu o koncepcję mini apartamentów wraz z pełnym nowym wyposażeniem.

  1. Opis poszczególnych kondygnacji; 

PARTER poziom 0; 

Na parterze znajduje się apartament składający się z dwóch pomieszczeń (sypialnia i jadalnia z aneksem kuchennym, bez kuchni „gorącej”) oraz w pełni wyposażony węzeł sanitarny (natrysk). Zaletą jest dodatkowy korytarz oraz samodzielne wyjście, niezależne od reszty budynku. Zasadniczo przeznaczony jest dla dwóch osób, ale bez trudu może być adaptowany dla czterech – np. dwoje dorosłych z parą dzieci.

Następnie  na parterze znajduje się pomieszczenie biurowe z miejscem sypialnym np. dla „osoby prowadzącej pensjonat” wraz z pomieszczeniem technicznym, które pełni również funkcje sanitarne. Uzupełnieniem parteru jest przestronna kuchnia-jadalnia ogólnie dostępna dla wszystkich mieszkańców pensjonatu. Pod schodami znajduje się małe pomieszczenie magazynowo warsztatowe.

 I PIĘTRO, poziom1;

Tu znajdują się dwa apartamenty mające wspólne wejście główne i przez korytarzyk własne niezależne wejścia. Układ ten pozwala wynająć każdy apartament osobno lub dwa jednocześnie np. dla dwóch spokrewnionych rodzin.  Oba apartamenty mają po dwa pokoje, pełne węzły sanitarne (natrysk, wanna) oraz aneksy kuchenne bez kuchni „gorącej”. Oba są zasadniczo przeznaczone dla trzech osób każdy – możliwość adaptacji dla czwartej osoby nie jest trudna. Apartamenty posiadają własne balkony.

 II PIĘTRO, poziom 2;

Piętro drugie to jeden duży apartament składający się z trzech pokojów, dużej jadalnio kuchni z własną kuchnią „gorącą”. Duża łazienka posiada zarówno wannę jak i natrysk. Apartament przystosowany jest dla czterech osób. Również tu są możliwości adaptacji dla dodatkowych osób. Apartament posiada jeden balkon.

 III PIĘTRO. Poddasze, poziom3;

Jest to apartament o charakterze studia z przeznaczeniem dla dwóch do trzech osób. Posiada własny węzeł sanitarny (wanna) oraz aneks kuchenny bez kuchni „gorącej”.

           PODSTAWOWE WYKONANE PRACE REMONTOWE;

1.      Wymiana poszycia dachu oraz jego ocieplenie

2.      Udrożnienie systemu kominiarsko wentylacyjnego

3.      „Postawienie” dwóch nowych pionów kanalizacyjnych oraz wymiana poziomów kanalizacyjnych w całym budynku w tym do kolektora ulicznego

4.      Wymiana okablowania elektrycznego i trójstopniowy system zabezpieczenia różnicowo prądowego w całym budynku

5.      Budynek został na nowo otynkowany tynkiem akrylowym, barwionym

6.      Na parterze całkowita wymiana posadzek wraz z ociepleniem „od spodu”

7.      Wymiana istniejącego rozwiązania węzła doprowadzenia wody miejskiej na nowoczesne z centralnym zamknięciem wody na cały budynek

8.      Wymiana i remont przyłącza gazowego

9.      Ogrzewanie; na parterze całkowicie wymienione w oparciu o nowoczesną   technologie TC, na poziomie 1 system grzewczy zrewidowany i unowocześniony, na poziomie 2 system grzewczy zrewidowany i unowocześniony, na poziomie 3 całkowicie nowy system grzewczy w oparciu o technologię TC. Budynek ogrzewają trzy piece gazowe dwufunkcyjne co pozwala optymalizować koszty ogrzewania w zależności od potrzeb.

10.  W całym budynku położono nowe wykładziny w postaci paneli lub płytek gresowych lub terakoty

11.  W budynku zainstalowano dodatkowo okna/drzwi plastykowe z szybami dwuwarstwowymi

12.  Wszystkie armatury i osprzęt sanitarny jest nowy renomowanych marek

13.  Wszystkie pomieszczenia są meblowo jednolicie wyposażone (łóżka z podwójnymi materacami, szafy stoły, fotele krzesła oraz podstawowa pościel kołdry, poduszki, ręcznik etc, zastawa stołowa, środki czystości, lodówki, czajniki, mikrofala, pralka etc, w oknach zasłony i firanki, lampy)

14.  Ciepła woda użytkowa pochodzi z dwóch podstawowych źródeł; dwufunkcyjnych pieców gazowych lub/i term elektrycznych

15.  W budynku rozprowadzona jest siec TV kablowej (obecnie bez dedykowanego dostawcy)

16.  Teren wokół budynku został na nowo zagospodarowany poprzez utwardzenie kostka betonową. Dodatkowo na nowo udrożniono system odprowadzania wód opadowych do kanalizacji miejskiej

 W całym budynku wykonano szereg innych niezbędnych prac remontowych i wyposażeniowych lub dekoracyjnych. Dla większości prac istnieje dokumentacja fotograficzna. W pomieszczeniach znajdują się dodatkowe elementy wyposażenia takie jak grzejniki elektryczne czy leżaki i mnóstwo drobiazgów. Budynek od czasu remontu nie funkcjonował jako pensjonat. W tym sensie całe wyposażenie jest praktycznie nowe.

Facebook